פתיחת עסק תחת זיכיון של מותג קיים

פתיחת עסק תחת זיכיון של מותג קיים מקנה יתרונות רבים. הרשת מעניקה לזכיין את הניסיון העסקי שלה, וכן את המוניטין והתדמית של מותג קיים ומצליח. הרשת אף לוקחת על עצמה לעתים את האחריות לפרסום ברמה הארצית של המותג, דבר המועיל במישרין לזכיין ולסניף שבבעלותו. עם זאת, הסכם הזיכיון עשוי להיות מגביל מאוד ולהותיר מעט מאוד מקום לחופש פעולה עבור היזם. לעתים, התוצאה של הגבלות אלה תהיה חוסר היכולת של היזם להתמודד עם קשיים בפיתוח העסק משום שידיו יהיו כבולות על ידי ההסכם.
מסיבה זו לא כל רשת תתאים לכל זכיין. בבואנו לבחור את המזכה עמו נעבוד, יהיה עלינו לחשוב עד כמה נהיה מוכנים לוותר על שיקול דעתנו לטובת הנהלת הרשת והמותג.
רשתות מסוימות מפקחות ומכתיבות כמעט כל היבט בפעילות הזיכיון – החל מהספקים של כל פריט, דרך העיצוב והמראה הכללי של העסק, וכלה בפרטים קטנים הנראים חסרי משמעות כגון רוחב המדפים, מיקום הקופה הרושמת וכן הלאה. רשתות אחרות מעניקות חופש פעולה מסויים ליזם להכניס לעסק מוצרים נוספים או לפתח בעצמו פרקטיקות עסקיות המתאימות לתנאים המקומיים בהם הוא פועל.
כך למשל יהיו רשתות אשר יתירו לזכיין לפרסם באופן מקומי את הסניף שפתח במקום להסתפק בפרסום ברמה הארצית הניתן על ידי הרשת עצמה. מזכים מסוימים יעניקו גמישות בבחירת הספקים (חישבו למשל על ההבדל בין פתיחת סניף של שיפודי אווזי לבין פתיחת סניף של מקדונלדס), בתמחור המוצרים והשירותים, בעיצוב וחזות העסק ועוד.
לכן על היזם לחשוב היטב על מידת החופש בה הוא מעוניין בהפעלת העסק כאשר הוא בוחר את המזכה עמו יעבוד. בחירת זיכיון המעניק חופש גדול יותר תסייע במניעת חילוקי דעות והפרות של הסכם הזיכיון בהמשך הדרך. בחירת זיכיון המטיל דרישות והגבלות רבות ומפורטות אמנם תגביל את שיקול דעתנו כזכיינים, אך עם זאת היא תבטיח כי העסק שלנו יפעל על פי נוסחה בעלת הצלחה מוכחת בכל היבט אפשרי של העסק.
לכן, חשוב כי נבין היטב את מכלול התנאים המופיעים בהסכם זכיינות ונשקול לאורם את מידת החופש שנקבל כזכיינים, ונחליט האם היא מתאימה לנו.
צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים