סוגי זכיינותהמתכונת המוכרת יותר

זכיינות היא עסקה שיכולה להתבצע בסדרי גודל שונים בין הזכיין למזכה, אך היא בד"כ נתונה תחת הגדרות קבועות ומוכרות. ברוב המקרים חוזה זכיינות יהיה כזה שמעניק זיכיון מלא לזכיין. הכוונה היא שהזכיין יקבל זיכיון לפורמט עסקי, כשהדבר בא לידי ביטוי בצורה אבסולוטית בסניף שהוא פותח. במסגרת הפורמט העסקי הזכיין יוכל להפיץ את מוצרי הרשת המזכה, להשתמש בסימן המסחרי שלה (הלוגו), והוא יהיה חייב להשתמש בשיטותיה של הרשת לניהול העסק שלו.
 
חוזה זכיינות שכזה מוכר לנו מסניפים של מוצרי מזון למשל, שבהם בכל הסניפים לובשים העובדים את אותם המדים, הריהוט ועיצוב הסניף דומים בצורה מוחלטת לשאר הסניפים, ומחירי הסניף ומבצעיו גם הם אחידים כמו בכל סניפי הרשת בכל הארץ. שיטה זו מתאימה לרשתות שמטרתן היא שהלקוח יפגוש בכל סניף את אותם פריטים מוכרים ויזכה לשירות ולאווירה שלה הוא רגיל.
 

המתכונת המצומצמת

מאחר וכאמור, קיימים הסכמים שונים הרי שלעתים רשת מזכה תחליט כי לשיטתה העסקית, מתאים לה יותר להעניק זיכיון מצומצם לזכיין שבו בחרה לאחר סינונים ובדיקות מסוימות. זכיינות שכזאת שונה מהדוגמא שלעיל בכך שאמנם גם כאן מקבל הזכיין את האפשרות להפיץ את מוצרי הרשת המזכה, ואף להשתמש בלוגו המסחרי שלה, אך בזה בערך תם הסיפור מבחינת הקשר ה"וויזואלי" והניהולי שביניהם.
 
זכיינות מצומצמת שכזאת אינה דורשת מהזכיין להשתמש בשיטות הניהול של המזכה ובכלל אין הוא מקבל מהמזכה כמעט כל התייחסות לגבי ניהול עסקו. כך יכול בעל הסניף החדש להיות חופשי מהגדרות מחייבות ולתמרן את התכנית העסקית שלו ואת צורת ההפצה שלו בצורה יותר אינדיווידואלית ומתאימה לסביבה ולאוכלוסייה שבקרבתו. זכיינות כזאת מוכרת מעסקים כמו סוכנויות רכב, תחנות דלק, ועוד.
 

אפשרות להתרחבות הזכיין עצמו

אם בד"כ אנו רגילים לשמוע על זכיינות שמסתכמת בפתיחת סניף ע"י זכיין שנמצא מתאים וקיבל לכך אישור מהרשת המזכה, הרי שיש להתייחס גם לנושא של זכיינות אזורית. כך יכול הזכיין לסגור חוזה עם החברה המזכה לגבי "שליטתו" בעיר או באזור מסוימים בארץ. כך הוא גם יכול במשך הזמן לבצע בדיקות וחתכים שונים בכדי לראות האם כדאי עבורו לפתוח עוד סניף בתוך התחום שעליו יש לו זיכיון. הדבר מתחלק לשניים, כך שחוזה מסוים יהיה כזה שיחייב את הזכיין לפתוח מספר סניפים בתוך זמן מסוים באזור שלגביו הוא קיבל זיכיון, או שהוא יקבל "זיכיון מאסטר".
 
זכיינות בשיטת זיכיון מאסטר מאפשרת לזכיין לפתח את האזור בצורה שבה הוא עצמו מוכר זיכיונות משנה. מאחר ומדובר בדבר מורכב יותר, זכיין שכזה מקבל תמיכה במשימה זו ואימון מהרשת המזכה יחד עם הזכות לקבלת התמלוגים שמגיעים לו. כל איש עסקים בוחן את רצונותיו ומחפש לעצמו מסלול מתאים, בכדי שלא ירגיש בסופו של דבר שהוא כבול בחוזה המקשה עליו להתפתח בצורה שבה הוא מתכנן.
צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים