ניהול עובדים בצורה נכונה

ניהול עובדים בצורה נכונה
 

המשאב החשוב ביותר בכל ארגון

נראה כי למרות שעסקים רבים בישראל עדיין לא הפנימו זאת לחלוטין, הרי שבכל קורס או השתלמות בנושא ניהול העסק מדגישים עד כמה העובדים הם המשאב החשוב ביותר שיש בכל ארגון. ברור שעסק שבו עובדים אנשי מקצוע או אנשי שירות רציניים, אך הוא אינו מספק מוצר איכותי או שירות מתקדם וחדשני, גם העובדים האיכותיים ביותר לא יעניקו לו כל יתרון.
 
אך מאחר ואנו יוצאים מנקודת הנחה שכל עסק מבין שהוא חייב לשווק מוצר איכותי או להעניק שירות שלא נופל משירותים חדשניים הקיימים כיום בעולם המודרני, הרי שכאן הפקטור שהעובדים יכולים להעניק לעסק הוא עצום. התקשרויות בנושא זכיינות מאפשרות לזכיין ליהנות מסיוע חשוב ביותר של הרשת המזכה בנושאים רבים. אחד מהם הוא זה הקשור להדרכת העובדים והטמעת ההבנה של חשיבותם להצלחתו של העסק. גם עסקת זכיינות טובה ככל שתהיה, לא תוכל להצליח ללא עובדים המנוהלים בצורה נכונה.
 

נתחיל מיחסי אנוש

ניהול עובדים הוא לא משימה פשוטה, בין אם מדובר בשיטת זכיינות ובין אם מדובר בעסק פרטי ועצמאי לכל דבר. לעתים אנו יכולים לראות כיצד אדם מסוים נחשב למוכשר במיוחד בכל מה שקשור לגישה עסקית ולמיפוי השוק בכישרון רב המבטיח לו סיכויי הצלחה גבוהים לעסק שאותו הוא מעוניין להקים. אך לעומת זאת בכל הקשור לניהול עובדים אין הוא מציג כשרון רב, ועובדיו הופכים להיות דווקא אלו שמעכבים את הצלחתו של העסק, ולא חלילה מתוך כוונת זדון.
 
זכיינות איכותית המלווה את הזכיין בצורה רחבת היקף, מביאה לכך שהוא יוכל ללמוד רבות על הדרכה נכונה של העובדים ועל שימת הדגש שבהצבת יעדים, התגייסות למשימות שונות, וייצוג הסניף והרשת בצורה הטובה ביותר. כחלק מעסקת זכיינות יוכל הזכיין ללמוד כיצד הרשת רגישה לעובדיה וכיצד היא פועלת תוך התייחסות רצינית ליחסי אנוש גבוהים בכדי לשמור על מצבת כוח האדם האיכותי בצורה קבועה וליהנות מכך שהעובדים מסורים וערניים למטרות הסניף והרשת.
 

ונסיים במקצועיות

די ברור שמי שפותח עסק או מתקשר עם רשת מזכה בחוזה זכיינות, אמור לעשות הכול בכדי שעסקו/סניפו יצליח. אך במקרים רבים יידרש אותו בעל עסק, או סניף של זכיינות, להציג דוגמא אישית בכדי להוביל את עובדיו אחריו וליישם את המטרות שקבע לעצמו.
 
דוגמא אישית המציגה מקצועיות ומסירות יכולה להשפיע לטובה על צוות העובדים, ואם הדבר נעשה בשילוב טכניקות חשובות כמו האצלת סמכויות, מדידת יעילות העובדים, תמרוץ ותגמול שיטתי ומחושב, שיחות גיבוש ומוטיבציה, והצבת יעדים (אישיים ו/או קבוצתיים), הרי שסיכויי ההצלחה של העסק גדלים בצורה משמעותית. בהתקשרויות של זכיינות ניתן ללמוד לא מעט לגבי ניהול עובדים בצורה נכונה מהרשת המזכה, כך שכל מי שמטמיע שיטות איכותיות ודואג לתפעל אותן בצורה קבועה, יכול בהחלט לנהל את העסק בצורה רגועה ובטוחה יותר.
צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים