ייעוץ לעסק משפחתי - מקור ההצלחה שלכם

רבים מבין העסקים שהוקמו בשיטת הזכיינות - כמו גם רבים מבין העסקים הקטנים והבינוניים באופן כללי בארץ - מוגדרים כעסקים משפחתיים, כלומר כאלה הנמצאים בבעלות בני משפחה (אחד או יותר), מנוהלים על ידם ומתופעלים על ידם, בין אם בעזרת עובדים חיצוניים ובין אם תוך כדי הסתמכות על בני המשפחה בלבד. לסניף של רשת גדולה ומוכרת המנוהל במתכונת משפחתית ישנו פוטנציאל רב - אולם ישנם גם לא מעט מוקשים שחשוב לנטרל אותם על מנת לממש את הפוטנציאל ולהבטיח רווחים נאים לעסק ויחסים טובים במשפחה. איך מנטרלים את המוקשים? בעזרת ייעוץ לעסקים משפחתיים.
מוקש 1: חלוקת סמכויות
המוקש הראשון אותו מנטרל תהליך ייעוץ לעסקים משפחתיים הוא תחושות שליליות של חלק מבני המשפחה לגבי תפקידם בעסק.
מוטיב בעייתי זה בעסקים משפחתיים עלול לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות: בני משפחה שכלל לא רצו להיות בעסק אולם נכנעו ללחצים משפחתיים ומרגישים כי הקריבו קורבן גדול מאוד, בני משפחה שחשים כי התפקיד אותו הם ממלאים במסגרת העסק המשפחתי כלל לא הולם את כישוריהם, קנאה בין אחים בשל הבדלים בסמכויות שניתנו להם, מאבקי כוח בין בני דודים, דילמות לגבי השכר לו זוכה כל אחד מבני המשפחה שעובד בעסק ואופן חלוקת הרווחים, ועוד ועוד.
אנשי המקצוע המבצעים תהליך של ייעוץ לעסק משפחתי מסייעים לבני המשפחה להבין מהו התפקיד האופטימלי עבור כל אחד מהם, ובעיקר עוזרים להם להגיע להסכמה לגבי המבנה האידיאלי של העסק המשפחתי, כך שכולם יחושו מרוצים - ויתפקדו בהתאם.
מוקש 2: זליגת מתחים מהעסק למשפחה ולהיפך
מוקש משמעותי נוסף הפוגם בעסקים משפחתיים הוא הסכנה כי מתחים שמקורם באינטראקציות המשפחתיות יזלגו אל העסק, או שחילוקי דעות לגבי הפעילות בעסק יערערו את יסודות המשפחה.
במסגרת ייעוץ לעסקים משפחתיים מקבלים כל בני המשפחה המעורבים בעסק כלים שמאפשרים להם ליהנות מתקשורת מקרבת ובונה, ובנוסף כלים שיסייעו להם להשתמש בכלים הקודמים גם בעיתות משבר וכשהכעס גדול. בדרך זו נפתרים גם קונפליקטים מורכבים במהירות יחסית ובאפקטיביות רבה - לטובת העסק והמשפחה גם יחד.
ייעוץ לעסקים משפחתיים ובניית מודל עסקי נכון
ייעוץ לעסקים משפחתיים לא רק מנטרל את המוקשים הניצבים בפני מי שקיבל זיכיון וצירף לעסק את בני משפחתו, אלא גם מסייע להם לבנות מודל עסקי נכון, כך שלמעשה מומלץ לפנות לייעוץ זה עוד בטרם חותמים על חוזה הזיכיון.
קבלת ייעוץ מקצועי מבעוד מועד מאפשרת הן להימנע מעסקאות לא משתלמות (וחשוב לזכור שגם לרשתות מצליחות יש סניפים כושלים, כך שלא כל זיכיון הוא אכן עסקה משתלמת) והן להבטיח כי תקופת חייו הראשונה של העסק החדש, במידה ואכן הזיכיון מתגלה כבעל פוטנציאל של ממש, תהיה מוצלחת הודות לכלים החיוניים שקיבלו בני המשפחה.
צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים