זכיינות עסקית

רשתות רבות ברחבי הארץ הוקמו במטרה אחת ברורה- להעניק למספר אזורים שונים את האיכויות שקיימות ברשת. זוהי שיטה ידועה אשר מבטיחה לשמור על אותה איכות מוצר בפיזור במספר מקומות שונים בארץ. על מנת להוריד את העומס מהרשת עצמה, מתמנים זכיינים אשר רוכשים את הזכויות של הרשת ומניבים לה רווחים קבועים.

שני הצדדים נהנים
שיטה ניהולית ושיווקית טובה היא הזכיינות שמאפשרת הענקת זכות לתקופה מוגבלת בדרך כלל, מהחברה המזכה לזכיין הפוטנציאלי. הזכות ניתנת לשימוש בשם הרשת ובשיטת הניהול שהוכחה כמצליחה, ובתמורה מעביר הזכיין לחברה המזכה סכומי כסף הנגזרים מהרווחים מעת לעת.  בדרך כלל נעמד סכום ההעברה לחברה המזכה בכאחוז מסך המכירות החודשיות. ככל שהרווח גדול יותר כך יגדל הסכום אותו ירוויחו שני הצדדים המעורבים. 

בכל זכות קיימת חובה
כחלק מהסכם הזכיינות על הזכיין יכולות להיות דרישות מצד החברה המזכה ומחלקת זכיינות למרבה במחיר באשר ללימוד השיות העסקיות, השקעה בפרסום הרשת, לימוד מיומנות עסקית וקנייה של כל האביזרים הנלווים מהחברה עצמה. דרישות אלו אם באות הינן בגדר חובה ובלעדיהן לא יהיה ניתן לקבל את הזיכיון מטעם החברה המזכה. החברה המזכה עורכת מעט לעט ביקורת תקופתית בסניפים להם ניתנו זיכיונות, וזאת במטרה לבדוק האם הזכיין עומד בתנאי הזיכיון. אי עמידה בתנאי הזיכיון תגרור השלכות של ביטול הזכיינות מבעוד מועד או אי המשכת תוקף הזיכיון.

חלק מהכלל
זכיינות יכולה להיות גם על המוצר ולאו דווקא על הרשת כולה, במה שנקרא "זכיינות מוצר". זיכיון על מכונות לממכר מוצרי מזון יחייב מסירת חלק ממחזור הרווחיות לחברה המזכה, אך אין הכרח בלימוד שיטה עסקית. ההסכם אותו יחתום הזכיין עם החברה המזכה יכלול בעיקר את ההתחייבויות שלו, ואת תחום הטריטוריה שבו הוא מקבל תמיכה מהחברה המזכה. התמיכה תהיה בלימוד השיטה העסקית, בשיווק ובפרסום. 

סוג נוסף של זכיינות נקרא "זכיינות תפעולית". בסוג כזה של זכיינות הזכיין מקים את הסניף של הרשת על חשבונו ואין הכרח ברכישת המלאי מהחברה המזכה. החברה המזכה אחראית לניהול המלאי הנמצא בחנות ולספק לו סחורה במקרה של חוסרים. תפקידו של הזכיין בסוג זה של זכיינות הוא לנהל את החנות ולדאוג למכירת המלאי. הרשת עצמה היא שאחראית על הקופה והיא מפרישה לזכיין בכל חודש עמלה מוסכמת מראש שתספיק לו לשלם את התשלומים השותפים ואת שכר העבודה.
צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים