זכיינות מהי

זכיינות כשיטה

זכיינות הינה שיטה מסחרית, עסקית בה חברה מעניקה זכות לשימוש במותג ובסימני המסחר של החברה בתמורה לתשלום למטרות מכירת מוצרים או שירותים שבבעלותה לאדם יחיד או לחברה. בסיס הרעיון הוא מחד להגדיל את היקף הפעילות של החברה המזכה ומנגד להקנות לזכיין שיטה עובדת שעברה כבר את תלאות הקמת עסק ויש בידה את כל הכלים הניהוליים והתפעולים לתחילת העבודה בצורה נכונה החוסכת כספים על משגים ותהליכים ארוכים ויקרים בבניית קונספט  ושיטת עבודה. למעשה השיטה כל כך יעילה שלאחר הליווי של החברה אתה למעשה מקבל מפתח ומוכן לצאת לדרך.
מאחר והצלחת העסקה חשובה לשני הצדדים החברה המזכה מעצם השימוש במותג והגדלת הרווחים והזכיין להצלחת העסק במינימום טעויות מציידו, העסקה מסוג זה מגדילה את הסיכוי לרווח וכן מזמן קצר יותר.
הסכם הזכיינות לרוב מלווה בליווי הקמת הסניף, פרסום ושיווק, הדרכת העובדים , ניתוחים סטטיסטים ועוד החברה המזכה היא בעצם מעין "אימא" לזכיין.

סוגים לזכיינות

בזכיינות ישנם שני סוגים עיקריים. הראשון זיכיון מצומצם וזיכיון מלא
זכיינות מצומצם המכונה גם זכיינות תפעולית היא שיטה בה הזכיין לא מחזיק את המלאי אלא מקבל עמלה הנגזרת מ% המסוכם מראש בגין המכירות אותם ביצע בסניפו. כאשר הפדיון מגיע ישרות לחברה המזכה, המפרישה לזכיין את החלק הרווח שסוכם כעמלה בחוזה . עלות ההקמה היא על חשבון הזכיין, ההוצאות השוטפות של העסק, הערבויות למשכיר הנכס וכן ישנם דמי זיכיון חד פעמים. שיטה זו נהוגה בתחום האופנה 
זיכיון מלא נותן לזכיין להשתמש במוצרי החברה וסימני המסחר שלה אך לא שיטה ניהולית 

זכיינות בלעדית- טריטוריאלית או מאסטר

זוהי זכיינות בה ניתן לזכיין להיות בלעדי על טריטוריה מסוימת. כאשר המאסטר בנוסף הזכיין אף יכול להעביר את הזיכיון לזכיין משנה. הזכיין יקבל ליווי ושירות מהחברה המזכה בתפעול שירות ופרסום ליוויי וכיוצא בזה.

זכיינות היסטוריה על קצה המזלג

הזכיינות החלה בארה"ב במאה שעברה ממותג ידוע לכולנו מכונת התפירה זינגר שעד היום ניתן למצוא במחסן של הסבתות. כמו כן רשתות מזון, תיווך ורכב שהבולט והמוכר לנו ביותר היא רשת המזון מקדונלד'ס. 
שיטת הזכיינות רווחת בעיקר בארה"ב כאשר 50% בקירוב מהעסקאות בתחום הקמעונאות מתרחשות בשיטת הזכיינות. גם באירופה השיטה עובדת  בצורה יעילה ביותר.
הזכיינות מהוגנת על-יד איגוד הזכיינות הבינ"ל המכונה IFA
.

צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים