זכויות וחובות

זכויות וחובות – כל מה שצריך לדעת בפתיחת סניף של רשת מצליחה

רשתות רבות פותחות את שעריהן בפני משקיעים פוטנציאליים, המעוניינים לרכוש זכויות לניהול סניף שלהם. על מנת לבצע זאת,  נדרש מכל זכיין לעמוד בתנאים ספציפיים, המגיעים כחלק מדרישות קבועות ובדרך כלל ידועות מראש.

כל אחד מהזכיינים צריך לעמוד בשורה של חובות, שמציבה בפניו הרשת. התסריט הקבוע הוא תשלום של דמי זיכיון חד פעמיים, ואחוז קבוע ממחזור המכירות החודשי. התשלום וההפרשה מאפשר את הפתרון הנכון ביותר מבחינת הרשת, דרכו ניתן יהיה להמשיך הצלחה קיימת.

כל מה שחובה לעשות

הצלחה של רשת נובעת בדרך כלל מהתנהלות נכונה ועל פי כללים מדויקים. במידה וחורגים מהם, ייתכן והיא עלולה להעלם באותה נשימה. הזכויות והחובות מועברות לזכיין עוד בטרם החתימה על הסכם זכיינות. מדובר בדרך כלל בנוסחה קבועה, ולא ניתנת לשינוי בעקבות בקשות מיוחדות.

כחלק מהליך הרכישה נדרש לשלם דמי זיכיון חד פעמיים, שיועברו ישירות לרשת בעת הרכישה. סכום זה משתנה מרשת אחת לשנייה, ולעיתים גם בהתאם לאזור מבוקש יותר או פחות. בנוסף לדמי הזיכיון, מופרשים אחוזים ממחזור המכירות לטובת הרשת וזאת באופן שותף.

מתחילים במשימה

התחלה בהליך פירושה שיחות עם הרשת, אשר מובילות לכדי חתימה על הסכם זכיינות. ההסכם מגיע במטרה לעגן באופן חוקי את הזכויות והחובות בדרך הכי נכונה שרק אפשר. באפשרות שני הצדדים לדון על הסעיפים, ולגבש הסכמה הדדית באשר לתוכנם. מדובר על חוזה הנהוג להיקרא "דרקוני" בשל מורכבותו הרבה.

נהוג להתייעץ עם גורם מקצועי באשר לכל סעיף, שכן אלו עלולים להיות בלתי מובנים בשלב ראשון. מדובר בהליך טבעי אשר מבטיח עמידות בכל אשר סוכם,  ואין דרך טובה מזו אשר תעניק הבנה הדדית. אז למה לא מספיק סיכום בעל פה? מכיוון שיש צורך להכריע במקרה של חילוקי דעות, הנובעות מתוך עבודה שותפת.

מי קובע את הזכויות של הזכיין?

ברמת העיקרון, זכויותיו של הזכיין אשר רוכש זכויות ניהול ושימוש במותג קיים, מועברות אליו בכתב או בעל פה עוד בטרם נחתם הסכם. הקביעה נעשית על ידי הרשת עצמה, שעובדת בהתאם למה שמקובל בשוק. הרוכש מקבל בהכרח את הזכות לנהל סניף משלו, לרבות עובדים ותפעול שותף אל מול ספקיה של הרשת. עבודה זו אינה קלה אך היא טומנת בתוכה את האפשרות לקבל רווחים נאים במיוחד.

רשת מאפשרת כמעט לכל דורש להצטרף למשפחה ולהפוך לזכיין שלה. הצגת יכולות ניהול גבוהות מאפשרת לראות אופק הצלחה מהיר יותר, והניסיון עושה את ההבדל. הזכויות והחובות אינם מובנים בשלב ראשון, ויש צורך לעבור עם כל זכיין בטרם החתימה. במידה וסעיף אחד אינו ברור דיו, מומלץ להמתין עם החתימה עד להבנה מלאה.

להתחיל לפעול חכם

זכיינות היא עסק לא פשוט, המצריך השקעה רבה עוד בשלב המוקדם. תפעול סניף מחייב שעות רבות של הדרכה, ועבודה בהתאם לכללים נוקשים וברורים של הרשת. האפשרות לייצר רווחים גבוהים מרחפת, אך הדרך להגשמה מצריכה שימור הצלחה של סניפי הרשת.

הרשת מעוניינת בהצלחה, שכן היא תמנף את רווחיה ותוביל בסופו של עניין להכנסה פסיבית עבורה. על כן, תדאג לבחור את מי אשר נראה לה שיצליח לעמוד במשימה, ולא תמיד כל מי שידרוש לרכוש זיכיון יזכה לממש זאת.

העולם כבר צעד לכיוון זכיינות וניתן לראות זאת בשלל תחומים. מדובר ביכולת להרוויח סכומי כסף רבים, שמתחלקים בין הרשת לזכיינים רעבים להצלחה. כך ניתן יהיה למנף את התפשטות הרשת במגוון יעדים רלוונטיים ובכך לחדור לשוק בצורה הטובה ביותר.  

צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים