איך רוכשים זיכיון


בירורים ראשוניים

רכישת זיכיון היא אינה עניין של מה בכך. עוד בטרם אתם חותמים על חוזה עם חברה מזכה כלשהי עליכם לבדוק ולנסות להתאים לעצמכם את התחום שבו תנסו לקבל זיכיון. חשוב לנסות למצוא תחום שבו יש לכם ניסיון או ידע בכדי שלא תזדקקו להכשרה ארוכה ובכדי שתוכלו להגדיל את סיכוייכם ליהנות מהכנסות נאותות כבר בתחילת הדרך. בדיקת החברה המזכה בצורה מעמיקה תעמיד בפניכם תמונה מדויקת לגבי הסיוע שניתן לקבל ממנה, כמו גיוס והדרכת עובדים, פרסום ראשוני וגם מתמשך, פוטנציאל ההצלחה של אותו זיכיון שבו אתם מעוניינים (בעזרת בדיקה אישית וגם בעזרת סיוע מקצועי מאת יועצים עסקיים, רואה חשבון ו/או עורך הדין המתמחים בתחום), ועוד.

 

לאחר יצירת קשר עם זכיינים פעילים תוכלו לאמת ולאשש ידיעות שונות שהצלחתם להשיג לגבי הרשת המזכה. אם מדובר בקו חלוקה מסוים או בקו של מכונות קפה הרי שמומלץ לבדוק גם את הסביבה הגיאוגרפית וגם את החתך הסוציו-דמוגראפי, בכדי לראות עד כמה קל (או קשה) יהיה להתנייד בין המקומות השונים ועד כמה ניתן לסמוך על אפשרות לגידול ההפצה שלכם ביחס לצרכי וליכולות האוכלוסייה באזור. לאחר רכישת הזיכיון רצוי ליצור קשר עם סוכנות ביטוח ולבדוק את נושא הביטוח לעסקים על מנת שתוכלו להיות מכוסים.

 

היעזרות בעו"ד המתמחה התחום

לאחר שמצאתם רשת מזכה (בעזרת פרסומים או מפה לאוזן) שמתאימה לאופי העבודה ולתוצאות הכלכליות שלהם אתם מצפים, הגיע הזמן לפרטים הטכניים. מאחר ורכישת זיכיון היא אינה עניין של הוצאה כספית זניחה, ומאחר ותוצאותיה יכולות להכביד בצורה קשה ואף לגרום להפסדים שעלולים להקשות על אנשי עסקים מסוימים להשתקם, הרי שסיוע של עו"ד הבקיא בתחום הוא דבר ברור ומקובל. בעזרת איש מקצוע מתאים תוכלו להיות מוגנים מפני חוזה דרקוני שיפריע לכם למקסם רווחים וליהנות מאיכות עבודה שוטפת ומהנה.

 

מיותר לציין כי אי הבנת השלכותיו של החוזה תביא לכך שאותו זיכיון שבו אתם מעוניינים יכול להיות משופע בסעיפים שהבנתם הייתה דוחפת אתכם להתמקח ולהשיג תנאים טובים יותר מבחינתכם. עו"ד מנוסה מכיר בד"כ את המזכים הרבים והוא יוכל להדגיש ללקוחו את הנקודות החשובות שעליהן יש לעמוד בעת חתימת חוזה זיכיון עם חברה מזכה ספציפית (במקרה שלמשל יש לה נהלים נוקשים יותר או שיטות מתקדמות יותר).

 

עריכת החוזה המסכם

במעמד החוזה יש להיות ערניים למספר פרטים עיקריים וחשובים. הדבר הראשון שיצוין בחוזה הוא הסכום הראשוני שמקבל זיכיון חייב להעמיד לזכות החברה או הרשת המזכה. מדובר בסכום לא קטן ולכן יש למצוא לגביו את המימון המתאים. לאחר מכן מגיע סעיף הקשור בדמי התמלוגים שדורשת החברה המזכה. כאן יש לעתים ויכוח לגבי נגזרות התמלוגים, האם הם יהיו מהמחזור או האם הם יהיו מהרווח בלבד (דבר שעדיף מבחינת הזכיין).

 

התמלוגים תלויים גם בהבדל בין רכישת המוצרים ע"י הזכיין מהמזכה, או קבלתם בקונסיגנציה (מבלי לשלם עליהם, ואז התמלוגים יהיו גבוהים יותר). הנושא השלישי הוא רמת ההשתתפות של זכיינות בפרסום של הרשת. אסור לשכוח להתייחס לעניין המהותי שבו יש לבדוק האם זיכיון שניתן לכם, הוא זיכיון בלעדי או כזה שבסופו של דבר לאחר כמה חודשים, במרחק של כמה רחובות, ימצא הזכיין עוד סניף המתחרה בו.

צור קשר
:
:
:
:
...Loading...
חדשות
מיכל נגרין הזדמנות שלא כדאי לכם לפספס - רשת עיצוב התכשיטים והאפנה "מיכל נגרין" מגייסת זכיינים חדשים! פנו אלינו לפרטים נוספים.
» לפרטים
רשת MYPHONE מחפשת זכיינים תותחים שמעוניינים להפעיל חנות או דוכן לטיפול בתקלות סלולר
» לפרטים
רשת coffe time מחפשת זכיינים להפעלת סניף פריים לוקיישן במתחם שרונה תל אביב
» לפרטים
דואו ספא במלון לאונרדו פלאזה י"ם זכיינות בסניף הירושלמי שלנו
» לפרטים
רשת מסעדות שניצליין ״לרשת מסעדות שניצליין דרושים זכיינים למיקומים אטרקטיביים לחולון וכפר סבא לפרטים 052-8183445״
» לפרטים
זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה דרוש זכיין לדוכן בפריים לוקיישן בעזריאלי חיפה , תנאים מסחריים מצוינים
» לפרטים
גולדות רשת הטוסט נקניק ״ גולדות רשת הטוסט נקניק והמהפכה החברתית הקימה 2 סניפים חדשים בראשל״צ ות״א . בעלי הרשת : הצלחה מסחררת ...״ לפרטים נוספים , יש למלא פרטים בצור קשר באתר.
» לפרטים
רשת מישמיש בגדי ילדים רשת מישמיש בגדי ילדים , מחפשת זכיינ/ית לחנות בפריים לוקיישן במרכז מסחרי בנצרת עלית , תנאים מסחריים מצויינים
» לפרטים